2007 - tavasz | Vándoriskola

2007 - tavasz

február 2.

1300 De Stijl (Pióker Andrea)
1430 Kozma Lajos (Hegedűs Alice)
1630 Az új ház, kiállítás Kozma Lajosról az Iparművészeti Múzeumban (Horányi Éva vezetésével)

február 16.

1500 Lajta Béla (Rüll Tamás)
1630 az új Alexandriai Könyvtár (Papp Tamás)
1800 bevezetés az antropozófiába 1.

március 9.

1500 Sigurd Lewerentz (Kováts Ábel)
1800 bevezetés az antropozófiába 2.

március 30.

1000 Fűzépítés a kertben
1630 Molnár Farkas (Dárdai Balázs)
1800 bevezetés az antropozófiába 3.

április 13.

800 találkozás a Kecske utcában, indulás
930 a süttői bánya megtekintése
1200 indulás Komárom felé, útközben az almásneszmélyi iskola megtekintése
1400 Révkomárom, a KKE kiállításának megtekintése
1600 Révkomárom, az öreg erőd megtekintése (Rüll T., Dárdai B.)
1800 indulás haz

április 20.

1500 Christopher Alexander: Pattern Language című könyve (Török Ádám)
1630 Alvar Aalto (Arnóczky Balázs)
1800 bevezetés az antropozófiába 4.

május 4.

1500 Josef Maria Jujol (Lukács Árpád)
1630 Csete György (Őrfi József)
1800 bevezetés az antropozófiába 5.

május 18.

1000 Breuer Marcell kiállítás megtekintése
1200 ?56-os emlékmű megtekintése
1600 vándorkönyvek bemutatása
1630 Carlo Scarpa (Terdik Bálint)
1800 bevezetés az antropozófiába 6.

június 1.

1430 Aldo Rossi (Tóth Péter)
1600 Balázs Mihály (Nagy Lívia)
1800 bevezetés az antropozófiába 7.

június 15. - június 17.

Kirándulás: Zala, Őrség és Szombathely

Június 15., péntek

Szigliget, Komáry-ház, tervező Szűcs Endre
Hegymagas, Vizy-ház, tervező Szűcs Endre
Zalaszántó, római katolikus templom
Zalaistvánd, pince és nyári lak
Zalaistvánd, tájház, felújította: Ekler Károly

Somlóvásárhely, borászat, Ekler Dezső

július 2. - július 31.

Kállósemjéni kápolnaépítés

Feladata: Az addig elkészülő alépítményre fel kell építeni az ácsszerkezetet akácból, miután az építőanyagot lekérgeztük, majd fenyődeszkákkal kell fedni a szerkezetet.

Szervező:
Őrfi József