Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php on line 479

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/orszagep/public_html/_kke/sites/all/modules/elysia_cron/elysia_cron.module on line 958
2004 - ősz-tél program | Vándoriskola

Bejelentkezés

Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 0 felhasználó van a webhelyen

A KÓS KÁROLY ALAPÍTVÁNY köszönetet mond mindazoknak, akik 2014-ben személyi jövedelemadójuk 1 százalékával támogatták.
Az Alapítvány számlájára ebből a forrásból 2015-ben beérkezett 146.705,- forintot a Kós Károly Egyesülés Vándoriskolájának működtetésére fordítottuk.
Kérjük, hogy 2016-ban is támogassák idei adójukból Alapítványunk célkitűzésit.

Adószámunk: 19193580-2-41

2004 - ősz-tél program

Jelenlegi hely

Hibaüzenet

 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in include_once() (line 290 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/default/settings.php).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in include_once() (line 291 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/default/settings.php).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in include_once() (line 299 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/default/settings.php).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in include_once() (line 306 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/default/settings.php).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in domain_settings_initialize() (line 349 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/all/modules/domain/domain.bootstrap.inc).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in domain_settings_initialize() (line 358 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/all/modules/domain/domain.bootstrap.inc).
 • Warning: session_name(): Cannot change session name when headers already sent in domain_settings_initialize() (line 369 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/all/modules/domain/domain.bootstrap.inc).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) in _drupal_bootstrap_page_cache() (line 2705 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in drupal_settings_initialize() (line 819 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in drupal_settings_initialize() (line 828 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: session_name(): Cannot change session name when headers already sent in drupal_settings_initialize() (line 831 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: session_set_save_handler(): Cannot change save handler when headers already sent in drupal_session_initialize() (line 242 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/session.inc).
 • Warning: session_id(): Cannot change session id when headers already sent in drupal_session_initialize() (line 266 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/session.inc).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) in drupal_send_headers() (line 1503 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) in drupal_send_headers() (line 1503 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) in drupal_send_headers() (line 1503 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type null taxonomy_menu_trails_init() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.module 102 sor).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) drupal_send_headers() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc 1503 sor).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) drupal_send_headers() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc 1503 sor).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) drupal_send_headers() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc 1503 sor).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type int element_children() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/common.inc 6609 sor).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type int element_children() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/common.inc 6609 sor).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type int element_children() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/common.inc 6609 sor).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type null _filefield_paths_get_field_types() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/sites/all/modules/filefield_paths/filefield_paths.module 673 sor).
 • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters drupal_get_feeds() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/common.inc 394 sor).

Pécs - szeptember 17-18.


  Szeptember 17
700 találkozó a Gellért téren a Forrás háznál.
730 indulás Pécsre, útközben az alábbi helyeken állunk meg:
Százhalombatta, római katolikus templom (Őrfi, Papp D.)
Dunaújváros, evangélikus templom (Nagy, Terdik)
Paks, római katolikus templom (Balogh, Horváth)
Kakasd, faluház (Tóthfalusi, Ujj Mészáros)
1400 megérkezés Pécsre, majd séta Dévényi Sándorral és az alábbiak megtekintése
Jókai tér (Hegedűs)
Ágoston tér (Erhardt)
Millenium szálló (Papp T.)
Megye utcai ház (Krieger)
   
  Szeptember 18.
  Épületek minden mennyiségben: Dévényi házak, Rudolf ház (Kováts), Cságoly ház (Szabó)

Föld - október 15.


900 - 1030

Harangozó Imre előadása a parasztház szimbolikájáról és szakralitásáról

1030 - 1130

mai törekvések a parasztház továbbgondolására
Rudolf Mihály saját háza (Kováts)
Kovács Gábor saját háza (Papp D. B.)
Sáros László terve (Papp T.)
1130 - 1300 beszélgetés a háromosztatú ház mai létjogosultságáról, moderátor: Balogh
(feladat: mindenki írjon legalább fél oldal szubjektív gondolatébresztőt, különös tekintettel a háromosztatú ház három funkciójának mai adekvát tereiről.)

1300 - 1400

ebéd

1400 - 1600

földházak ma :Jankovics, Álmosdi, berlini templom
(Czégány, Dobrosi, Ujj Mészáros)

1600 - 1800

három földdel fedett épület
Nagy Tamás - Villány (Scherer, Szabó)
Salamin Ferenc - Tokaj (Horváth, Őrfi)

Falu - október 29.


 

Sétálós nap Jászberényben, jókedvű nézelődéssel és rácsodálkozásokkal. szervező: Papp T.

900

érkezés Jászberénybe (út közben Kováts Ábel bevezetője)
séta, épületek megtekintése:
Sáros László: Sarokház (Hegedűs)
Sáros László: Ravatalozó épület (Őrfi)
Sáros László: Családi ház (Dobrosi)
Sáros László: Áruház bővítés (Scherer - Balogh)
Engelmann Tamás: Sorház (Török)

 

Ebéd: házias étel, magyaros vendéglátás.

1500 - 1700

Sáros László előadása a főépítész felelősségéről.

Levegő - november 12


1000

Gül baba utcai társasház

1030

Bül baba utcai lakóház

1100

Mecset utcai társasház

1200

Lovag utca, lakóépület (Scherer)

1300

ebéd

1400

Toldi Gimnázium tornaterme

1600

Medve utcai iskola bővítése

Tűz - december 3.


900 - 930

a jurta szakralitása, a tűz szerepe és szervező ereje (Papp D. B., Hegedűs)

1400 - 1530

Makovecz Imre tűz köré szervezett épületei: Gulyás csárda, Csákányosi csárda, Dobogókői síház (Papp T., Balogh, Krieger) Tetszőlegesen választott előadásmód, de fontos a mester gondolatait megismerni a miértekről!

1530 - 1630

beszélgetés a tűz szerepéről mai életünkben és épületeinkben, valamint a tér/hely szakralitásáról, a kettőnek van-e valami köze egymáshoz, illetve mitől van, vagy nincs, s egyáltalán mi az a szakralitás, és mihez/kihez kötődik.(mindenki írjon róla!)

A megfelelő időben és módon történő tűzgyújtásról Tóthfalusi Gábor gondoskodik.

 
Feladat a felkészülés során oly módon elmélyülni a kijelölt témában, hogy az három módon:
1. egy oldalas rövid esszé,
2. rövid (kb. húsz perces) előadás és
3. beszélgető- illetve vitaképesség formájában tárgyiasuljon.
 
A program az támogatta.
 
Minden jog fenntartva - all rights reserved (c) Kós Károly Egyesülés, 2007-2013 | Az oldalt karbantartja: eMeLA