Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php on line 479

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/orszagep/public_html/_kke/sites/all/modules/elysia_cron/elysia_cron.module on line 958
2007 - Második forduló | Vándoriskola

Bejelentkezés

Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 0 felhasználó van a webhelyen

A KÓS KÁROLY ALAPÍTVÁNY köszönetet mond mindazoknak, akik 2014-ben személyi jövedelemadójuk 1 százalékával támogatták.
Az Alapítvány számlájára ebből a forrásból 2015-ben beérkezett 146.705,- forintot a Kós Károly Egyesülés Vándoriskolájának működtetésére fordítottuk.
Kérjük, hogy 2016-ban is támogassák idei adójukból Alapítványunk célkitűzésit.

Adószámunk: 19193580-2-41

2007 - Második forduló

Jelenlegi hely

Hibaüzenet

 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in include_once() (line 290 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/default/settings.php).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in include_once() (line 291 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/default/settings.php).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in include_once() (line 299 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/default/settings.php).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in include_once() (line 306 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/default/settings.php).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in domain_settings_initialize() (line 349 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/all/modules/domain/domain.bootstrap.inc).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in domain_settings_initialize() (line 358 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/all/modules/domain/domain.bootstrap.inc).
 • Warning: session_name(): Cannot change session name when headers already sent in domain_settings_initialize() (line 369 of /home/orszagep/public_html/_kke/sites/all/modules/domain/domain.bootstrap.inc).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) in _drupal_bootstrap_page_cache() (line 2705 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in drupal_settings_initialize() (line 819 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: ini_set(): Headers already sent. You cannot change the session module's ini settings at this time in drupal_settings_initialize() (line 828 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: session_name(): Cannot change session name when headers already sent in drupal_settings_initialize() (line 831 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: session_set_save_handler(): Cannot change save handler when headers already sent in drupal_session_initialize() (line 242 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/session.inc).
 • Warning: session_id(): Cannot change session id when headers already sent in drupal_session_initialize() (line 266 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/session.inc).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) in drupal_send_headers() (line 1503 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) in drupal_send_headers() (line 1503 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) in drupal_send_headers() (line 1503 of /home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type null taxonomy_menu_trails_init() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.module 102 sor).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) drupal_send_headers() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc 1503 sor).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) drupal_send_headers() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc 1503 sor).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/orszagep/public_html/_kke/misc/typo3/phar-stream-wrapper/src/PharStreamWrapper.php:479) drupal_send_headers() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/bootstrap.inc 1503 sor).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type int element_children() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/common.inc 6609 sor).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type int element_children() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/common.inc 6609 sor).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type int element_children() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/common.inc 6609 sor).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type null _filefield_paths_get_field_types() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/sites/all/modules/filefield_paths/filefield_paths.module 673 sor).
 • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters drupal_get_feeds() függvényben (/home/orszagep/public_html/_kke/includes/common.inc 394 sor).

Scherer Petra, Kováts Ábel, Török Ádám

Lukács Árpád

Papp Tamás

Pióker Andrea


Rüll Tamás

 

Zárójelentés

FA-HÁZ, LEÁNYFALU, PÁLYÁZAT, II. forduló

Idő: 2007 január 19.
Hely: Magyar Művészeti Akadémia
Zsűri tagjai: Pottyondi Péter építész
Csernyus Lőrinc építész
Turi Attila építész

A meghirdetett második fordulójára, határidőre 5 pályamű érkezett, melyből a zsűri hármat díjazott. A nyilvános értékelés alkalmával a zsűrinek lehetősége volt az egyes alkotókhoz kérdéseket intézniük, így megismerhető volt az egyes pályaművek teljes tartalma. Az értékelés után a zsűri egyhangú döntéssel az alábbi eredményt és értékelést hozta:

I. díjas pályamű: Pióker Andrea
II. díjas pályamű: Scherer Petra - Kovács Ábel - Török Ádám
III. díjas pályamű: Papp Tamás

Az egyes pályaművekhez a zsűri a következő értékelést fűzi:

I. díjas pályamű
Egységes gondolati tartalommal készült mű, az első forduló után továbbfejlesztve. Tartalmazza a megbízó igényét a nagyobb átlátható felületekkel kapcsolatban. A belső terek köré kialakított körüljáró - terasz - új és javasolt tartalom. A gömbszerkesztés ötletesen hasznosítható "gépészeti" tereket képez.
A terv szerkezetileg átgondolandó, a javasolt ágakra függesztés jó gondolat, de a valóságban az élő fa organikus alakja nem teszi lehetővé szabályos függesztések kialakítását. A szabályos geometria egyrészről- szerkezetileg- előnyös, ugyanakkor megvan az a veszélye, hogy túlzottan idegen testként áll az erdőben, javasolt a helyhez illeszkedő, környezetazonos agyag és struktúra használata.

II. díjas pályamű
A tervet elsősorban kiváló eszmei tartalma, az ehhez illeszkedő szerkezeti megoldásai teszik értékessé. A föld és ég között, mintegy ködként lebegtetett égi sátor látomásához jó gondolat a több fára kifeszített ponyvaszerkezet. Értékelendő az a törekvés, hogy a terv szabadulva az egy fa jelentette kötöttségen a teljes erdőben gondolkodik, lehetővé téve a szabad térképzést és a külső és belső terek összekapcsolását.
A helyszínnel összevetve azonban a lépték nagynak tűnik. Kifogásolható a túlzottan sátor jellegű, egyteres kialakítás, a terv nem ad javaslatot a belső tér szeparálására, valamint a jól kialakított alsó deck és felső sátor közti oldalfal elhatárolásra. A sematikus alaprajzi kialakítás csak megfelelően sűrű -max. 4-5 méteres - fa távolság esetén működik, vagy segéd letámasztások, árbocok használatát veti fel.

III. díjas pályamű
A fa köré szerkesztett épület az egy lábas letámasztásával ügyesen teszi aszimmetrikussá az épülettömeget, lehetőséget adva az egyes funkciók megfelelő méretezésére és a kapcsolódó terasz kialakítására. A csepp alakú tömeg önmagában megfelelő, a természethez jobban illeszkedő megoldást sejtet, ugyanakkor a javasolt megoldás öncélú formaképzésekkel terhelt. Sajnálattal vette a zsűri, hogy az első forduló után tervező nem mélyítette a tartalmat, nem adott konkrétabb megoldást, pl. szerkezeti elemekre.

A zsűri ajánlása:
A zsűri mindhárom tervet megvalósíthatónak ítéli. Az első és harmadik díjas pályamű a fa köré szerkesztett tömegével hasonló alapevet követ, míg a második díjas javaslat a fák közé szerkeszti az épületet. Az alapvető kiindulásban különböző telepítés ötvözése megfontolandó, akár az egész épületegyüttes, akár a kapcsolódó nyitott funkciók tekintetében (bejáróhíd, teraszok). Mindenképpen ajánlja a zsűri a természeti környezethez jobban idomuló megoldások, szerkezetek, felületképzések alkalmazását, a túlzottan geometrikus formák oldását. A három terv gondolatainak szintézisével megvalósíthatónak látszik az a környezetbe illeszkedő félig építmény, félig természeti képződmény, mely részben lebeg a fák között, részben, mint növekmény a fához kapcsolódik zárt belső tereivel.

Csernyus Lőrinc, Potyondi Péter, Turi Attila

 
Minden jog fenntartva - all rights reserved (c) Kós Károly Egyesülés, 2007-2013 | Az oldalt karbantartja: eMeLA