2006 - Forrás a csíksomlyói hegynél

Jelenlegi hely

Pályázati feladat

HelyszínFotó

Forrásfoglalás, forrásház, tükörfürdő a csíksomlyói hegy lábánál.

 

Idén több helyen szerveződik kaláka Székelyföldön. Több kaláka helyszíne kapcsolódik a Somlyóhoz. Csíksomlyó a Kárpát-medence egyik legjelentősebb szakrális pontja, Mária oltalma alatt, pünkösdi zarándokhely. Pünkösd a magyar hagyományban az egyik legfontosabb ünnep, s ma különösen fontos Pünkösd üzenete a tudati lélekkor emberének.
Nem mindenki ismerheti a helyet, s a hely ismerete nélkül nehéz találkozni a hely szellemével. Mégis meg kellene válaszolni az alábbi kérdéseket a tervben, írásban, rajzban:
– A forrásról
– A helyről
– Tervek
Tetszés szerint elképzelni egy forrásfoglalást, a forrás környezetének kialakítását, vagy egy forrásház tervét. Lehet választani egy "fürdő" tervet is, figyelembe véve, hogy ez egy zarándokhely, tehát csak zárt-nyitott (hagyományos nyitott tükörfürdő jelleggel) és kicsi fürdőről lehet szó.

A források a fiatal Hargita-hegység vulkáni táján feltörő ásványvizes források - lásd Ajánlott irodalom.

Arnoczki Imre Balázs

Lukács Árpád

Nagy Lívia

Örfi József

Tóth Péter

Minden jog fenntartva © Kós Károly Egyesülés, 2007-2022 | Az oldalt karbantartja: webtervezes.com