Pályázati kiírás | Vándoriskola

Pályázati kiírás

TERVEZÉSI FELADAT
Solymár

Solymárnak mindig is fontos szerepe volt az ún. agglomerációs település szövevényben. A fővárossal való kapcsolatát a 10-es út közúti és a MÁV vasúti forgalma jelenti. A közúti kapcsolat kiépítése a mai napig nem történt meg. A MÁV azonban lépett, a Budapest-Esztergom szárnyvonalat 2010-ig külvárosi vonallá kívánja fejleszteni. Ez rövidebb menetidőt, nagyobb járatsűrűséget jelent. Az állomások környékét úgynevezett települési alközpontokká, rekreációs, turisztikai és közlekedési csomópontokká kívánja alakítani, a jelenlegi építészeti környezet színvonalát is emelve. Ez a település jelenleg készülő fejlesztési koncepciójában is hangsúlyosan szerepel.

Tervezési feladat

A feladat Solymár Nagyközség MÁV vasútállomása közvetlen környezetének " településképi szempontból" való rendbetétele az alábbi szempontok (és a mellékelt térképen szereplők) figyelembevételével:
-A térképen szereplő "P+R" rendszerű és rövid idejű parkolás építészeti, területrendezési megoldása.
-Az előző századfordulón épített vasútállomás eredeti állapotának megfelelő felújítása. (Csak homlokzati megoldásokat várunk.)
-A napi közlekedéshez (és nem mellesleg az előző századforduló építészeti alapelveihez) igazodó, reggeltől estig nyitva tartó, kulturált vendéglátó épület megtervezése. (Kávézó, reggeliző 20-25 fő részére, hozzátartozó melegítőkonyha, raktár, vizesblokk és 20-30 m2-es fedett, nyitott terasz.)
-Kerékpár tároló tervezése 24 férőhellyel. (A vendéglátó épület része is lehet.)

Beadandó munkarészek

-A terület beépítési terve.
-A vendéglátó épület vázlatterve, (alaprajzok, metszetek, tömegvázlatok).
Az előadásmód, formátum szabadon választott, de maximum 4db A2-es lap lehet.

Pályázat részvételi feltételei:
-Tervezési feladat beadása (a mellékelt feladatkiírás szerint)
-Portfólió beadása (a pályázó eddigi munkáiról, amelyeket fontosnak ítél)
-Személyes meghallgatáson való részvétel.

Pályázat és portfólió beadási határideje: 2006. augusztus 25. 16 óra.
Helye: AXIS Építésziroda, 1024 Budapest, Margit körút 5/a
Személyes meghallgatás ideje: 2006. szeptember 2. 10 óra.
Helye: Magyar Művészeti Akadémia, 1034 Budapest, Kecske utca 25.

További információk, konzultáció:

Erhardt Gábor, AXIS Építésziroda
1024 Budapest, Margit körút. 5/a Tel./Fax: 1/438 4956

e-mail: e.axis@chello.hu www.vandoriskola.hu

A pályázat teljes anyaga .pdf formátumban letölthető innen:
felveteli_palyazat_2006.pdf (1.2 Mb)