Pályázati kiírás | Vándoriskola

Pályázati kiírás

TERVEZÉSI FELADAT
Nagymaros

Nagymaros városközpontjában a városon átmenő 12 számú főút mellett és a Fő tér közelében álló eklektikus, század eleji zártsorú sarokház, mára erősen leromlott állapotú, lakatlan. Régen lakóház, később a Horgászok Egyesületének, a Galambászok Egyesületének és a Virágos Marosért Egyesületnek adott otthont és a helytörténeti anyag raktára volt. Frekventált helye indokolttá teszi az épület felújítását. Helyi védelme miatt építészeti jellege nem módosítható, csak új funkcióval tölthető meg.

Az épületben egy szakképző iskola fog működni. (www.blaskovich.hu) A földszinten e-Magyarország pont és oktató termek, a tetőtérben az oktatásban résztvevők elszállásolását biztosító szobák kialakításáról kell gondoskodni.
A telek beépíthetősége 80%, az udvarban helyet kell biztosítani egy színpadnak és egyéb közösségi helyeknek.

A tervezési helyszín címe: Nagymaros, Váci út 21.

Tervezési feladat:

1. Épület:
Földszint: - legalább 2 db 15-20 férőhelyes oktatóterem (az egyik számítástechnika terem),
- 1 tanári szoba a hozzá tartozó titkársággal és
- az ezeket kiszolgáló vizesblokkok.
Tetőtér: - az oktatásban résztvevők elszállásolását biztosító, max. 3 fős zuhanyozós szobák,
- közös konyhahelyiség,
- klubhelyiség,
- fentiektől elkülönítetten egy szolgálati lakrész (2 fős zuhanyzós vendégszoba és egy kollégiumvezetői szoba)
Pince: - a tervekben csak a pince megközelíthetőségét kell biztosítani (a pincében a diákok részére kondicionáló terem kerül kialakításra öltözővel, zuhanyzóval.)

2. Udvar:
Közösségi hely/helyek kialakítása, fix vagy mobil színpad elhelyezése, művészeti tevékenységekre alkalmas helyek kialakítása (pl.: kerengőben), parkosítás.

Beadandó munkarészek:

1. a telek beépítési terve
2. az épület átalakításának vázlatterve, (alaprajzok, metszetek, tömegvázlatok).Az előadásmód, formátum szabadon választott, de maximum 4db A2-es lap lehet.

A pályázat teljes anyaga .pdf formátumban tömözítve letölthető innen:
felveteli_2005_kiiras.pdf.zip (0,1 Mb)
felveteli_2005_tervek.pdf (1,6 Mb)