Betlehemes játék

A betlehemes játék hagyomány a Vándoriskolában: évekkel ezelőtt mestereink adták elő a felsőrévi királyjátékot, gyermekeik pedig egy mezőségi pásztorjátékot. Utóbbit aztán éveken keresztül a vándoriskolások újra és újra, mindig más szereposztásban mutatták be. 2009-ben elhatároztuk, hogy ismét királyjátékot játszunk. Az előadás Dénes Albert szerkesztésében, több műből válogatva állt össze. Az adventi időszakban a vándornapok végén és más alkalmakkor is próbáltunk, a jelmezeket mindenki maga állította össze. December 21-én a hagyományos Makona-karácsonyon, 22-én Pécsett játszottunk.  Az idei szereposztás:

Mária

Mike Diána