Molnár Farkas

Molnár Farkas a magyar Bauhaus legnagyobb mestere. Kortársaihoz hasonlóan az alkotóművészet több területén is dolgozott: építészet, festészet, bútortervezés, reklámgrafika. (Eredetileg festőnek készült, majd képzőművészeti tanul-mányait félbehagyva került a Műegyetem Építészkarára.) Formaalkotásának irányultsága, módszere, tervezési elvei illeszkednek a XX. század első felében működő modern mozgalom sajátosságaihoz...

Az előadás összefoglalója letölthető innen: dardai_balazs-molnar_farkas.pdf (0,5Mb)