Üdvözöljük a Makovecz Vándoriskola honlapján!

A Vándoriskola friss hírei és bejegyzései
2019 őszétől a www.orszagepito.net
oldalon érhetők el.

Az oldalon betekintést nyerhet a Vándoriskola működésébe, programjaiba, a végzett vándorépítészek munkáiba.

A Vándoriskola olyan nem hivatalos, posztgraduális képzés, ahol a frissen diplomázott építészek mesterek mellett munkavégzés közben sajátíthatják el a szakma gyakorlati fortélyait.

Hat félév alatt elvileg hat építésziroda munkájába, működésébe van alkalma betekinteni a vándorépítészeknek, kicsit a középkori céhes legények inaséveihez hasonló módon. Emellett részt vesznek elméleti képzéseken, tervpályázatokon, kirándulásokon.

A képzést diplomázás zárja le, ahol is a végzett vándor egy általa tervezett és megépült, vagy épülőfélben lévő házat mutat be a mesterek testületének.